Gorsety i ich popularność

2014-01-15

Choć wielu osobom ciągle jeszcze trudno w to uwierzyć, nie powinniśmy mieć już żadnych wątpliwości, co do tego, że wróciła moda na gorsety. Niemal żaden inny element kobiecej bielizny nie cieszył się przez stulecia tak złą opinią wśród samych pań, teraz zaś dziewczęta z własnej woli zakładają gorset i namawiają do tego swoje koleżanki. Jak wytłumaczyć ten fenomen?
Sprzedawcy kobiecej bielizny już na wstępie podkreślają, że dzisiejsze gorsety mają niewiele cech wspólnych z tymi, które w snach prześladowały nasze dostojne babki. Nadal pełnią one te same funkcje, które przesądzały o ich popularności w dziewiętnastym wieku, są jednak wykonane w sposób, który nie tylko nie krępuje ruchów, ale również nie jest bolesny dla kobiety zakładającej gorset. Na uwagę zasługuje również to, że w sprzedaży pojawiają się w coraz większym wyborze. Można dopasować je do potrzeb nawet najbardziej wymagających pań, a choć samo przygotowanie do zakupu gorsetu często wymaga zdobycia dodatkowych informacji na ten temat, nie jest to wcale zadanie niemożliwe do zrealizowania.
Warto również zwrócić uwagę na to, że gorsety nadal są skuteczną bronią w walce z wadami postawy i złymi nawykami. Uczą chodzenia z wyprostowaną głową i są wyjątkowo skutecznym rozwiązaniem, gdy ich właścicielka ma tendencje do garbienia się. Są przy tym atrakcyjne cenowo, co również jest ważnym argumentem, zwłaszcza wśród młodszych kobiet mających wiele wydatków.