Zakupy sukienek w internecie - praktyczne porady

2014-09-25

Kupując rzeczy online często możemy mieć pewne obawy. No bo co będzie jeśli rozmiar sukienki nie będzie nam odpowiadał? Albo kolor na zdjęciu okaże się mniej intensywny niż sądziłyśmy? Albo sukienka będzie miała wadę fabryczną? Cóż, specjalnie nie powinnyśmy się tym przejmować, gdyż kupując sukienki online mamy pełne prawo do zwrotu towaru bez podania przyczyny.

Oczywiście musimy zwrócić towar nienoszący śladów użytkowania (możemy więc jedynie sukienkę przymierzyć - nie wolno urywać metek). Reklamacji lub zwrotu musimy też dokonać odpowiednio szybko - najlepiej zrobić to w ciągu 7 dni od daty otrzymania towaru.

W przypadku reklamacji powinniśmy też uprzednio poinformować sprzedawcę o naszym problemie, wówczas zaproponuje on rozwiązanie na miarę swoich możliwości. Jeśli wada sukienki jest niewielka i możemy przymknąć na nią oko sprzedawca może na przykład zaoferować nam spory rabat na kolejne zakupy. Jeśli decydujemy się na zwrot towaru bez podania przyczyny (na przykład sukienka kupiona online nie pasuje do naszego stylu, nieodpowiednio się w niej prezentujemy) wówczas również powinniśmy nawiązać kontakt ze sprzedawcą i poinformować go, że zamierzamy sukienkę zwrócić.

Oczywiście rozwiązania sytuacji mogą być różne - możemy na przykład otrzymać z powrotem pieniądze za sukienkę, a możemy też dokonać wymiany sukienki na inny model. To już zależy od nas i naszych relacji ze sprzedawcą. Warto jednak kupować sukienki online, bo to nie tylko okazja na tańsze zakupy, ale również zupełnie wygodna, bezpieczna i ciekawa alternatywa wobec chodzenia po sklepach w centrach handlowych.