Hurtownia bielizny - pomysł na biznes

2016-06-26

Sklep bądź hurtownia bielizny może być dobrym pomysłem na biznes. Kluczem do sukcesu są niestandardowe wymiary, ciekawe fasony oraz wyszkolone babysitterki.


Istotnym elementem jest oczywiście lokalizacja i wygląd lokalu. Najlepiej zainwestować w pawilon w pasażu handlowym lub galerii. Nieco tańszą opcją jest lokum w starej kamienicy lub nowym bloku. Aby zachęcić potencjalne klientki do odwiedzenia hurtowni bielizny warto nadać jej określony styl i design. Kobiety w takich miejscach zwykle spędzają sporo czasu, więc wystrój nie może odstraszać. Poczekalnie powinny być odpowiednio przestronne i posiadać duże lustra. Szczególnie zachęcająca winna być witryna, w której można ustawić 2-3 manekiny eksponujące bieliznę.


W sklepie z bielizną niezwykle ważny jest wykwalifikowany personel. Sprzedawca musi znać się na modelach, rozmiarach i posiadać umiejętność doboru bielizny do danej figury i okazji. W tym celu istotne jest np. ukończenie kursu dla brafitterek, czyli osób, które zawodowo zajmują się dobieraniem rozmiaru biustonoszy. Nawet w niewilkim sklepie lub hurtowni powinny znaleźć się minimum 2 takie osoby, gdyż jedna nie będzie w stanie obsłużyć w tym samym czasie większej ilości klientów.


Kluczem do sukcesu jest szeroki wybór, warto więc dostawców poszukać nawet za granicą. Wówczas oferta będzie wyróżniać się na tle konkurencji. Można także zaproponować współpracę np. gorseciarkom.