Wpływ kolorystyki i fasonu bielizny nocnej na sen

2017-02-09
W sklepach dostępnych jest wiele modeli nocnej bielizny. Posiadają one bardzo zróżnicowaną kolorystykę oraz rozmaite kształty. Część z nich pozytywnie wpływa na komfort spania, podczas gdy inne mogą znacznie utrudniać spokojny sen.

Kolorystyka bielizny

Bardzo wiele kobiet kieruje się przy wyborze bielizny nocnej kolorystyką. Do spania najlepiej sprawdzają się barwy spokojne i relaksujące, takie jak kojarzący się z nocnym niebem ciemnoniebieski lub granatowy odcień materiału. Do odpoczynku skutecznie skłania również bielizna w kolorze szarym lub lekko pastelowym. Lepiej natomiast unikać kolorów o krzykliwym i rzucającym się w oczy charakterze. Czerwona, jasnozielona czy pomarańczowa bielizna nocna może być wizualnie zbyt soczysta, przez co utrudnia ona zrelaksowanie się oraz spokojne zaśnięcie.

Fason bielizny

Wybierając ubrania przeznaczone do spania, warto mieć na uwadze ich zastosowanie. Seksowna bielizna erotyczna nie zawsze nadaje się do użytku, a już zwłaszcza podczas samotnie spędzanej nocy. Podczas codziennego użytkowania oraz rozmaitych wyjazdów służbowych lepiej postawić na luźne, niezobowiązujące i pozbawione krępujących dodatków fasony bielizny nocnej. Nieprzekombinowany i prosty krój ułatwia zaśnięcie i zapewnia maksymalną wygodę.