Na co zwracać uwagę przy wyborze męskiej bielizny?

2017-02-14

Mimo, że minęło już ponad kilkanaście lat, od kiedy to "wybór" męskiej bielizny ograniczał się do tylko do jednego modelu, to nawet dzisiaj - po zakończonym okresie ustrojowego "wietrzenia magazynów" - na sklepowych półkach nie można się cieszyć jej zbyt dużym urodzajem. Jak wybierać męską bieliznę, gdy - jak widać - nie cieszy się ona zbyt dużym zainteresowaniem wśród projektantów i producentów? Na co zwracać uwagę przy jej wyborze?

Najważniejszy jest materiał
Zwolennik slipek, czy też bokserek, najważniejszy jest nie sam fason, ale przede wszystkim ich materiał. Choć slipy niekoniecznie należą do najbardziej ulubionych wśród mężczyzn fasonów, to nawet one - wykonane z dobrej jakości materiału - mogą stać się ich ulubionymi. Dlatego zawsze przy wyborze kolejnej pary slipek, czy bokserek warto przeprowadzić prosty test organoleptyczny. Chodzi oczywiście o dotknięcie materiału. Gdy ten nie będzie wydawał się przyjemny, lepiej znaleźć inny model bielizny wykonany z innej tkaniny. Należy wystrzegać się materiałów z domieszkami.

Odpowiedni fason
Wielu mężczyzn bardzo chętnie wybiera szerokie, bawełniane bokserki. W nich wydaje im się odczuwać największy komfort i swobodę. Jednak niekoniecznie sprawdzą się one w przypadku spodni bardziej przylegających do ciała lub spodni letnich. Do takich sprawdzą się slipy męskie z E-lady oraz bokserki krótkie (obcisłe). Te drugie należą do najczęściej i najchętniej wybieranych fasonów męskiej bielizny. Obcisłe bokserki są również ulubioną męską bielizną pań.