Kąpielówki męskie - ważny element garderoby

2017-03-21

Modnie i dobrze ubrany mężczyzna to taki, który potrafi dobrać odpowiedni strój w każdej sytuacji. Świetnie prezentuje się zarówno  w czasie wytwornej kolacji, jak i na plaży czy pływalni. Dlatego w jego garderobie powinien być doskonale skrojony garnitur, a także odpowiednio dobrane kąpielówki.

DOBRANE DO SYLWETKI
Pierwszą sprawą przy wyborze kąpielówek męskich powinno być ich dopasowanie do sylwetki. Proporcjonalnie zbudowany mężczyzna dobrze wygląda na plaży w slipach, które odsłaniają najwięcej ciała, a otyły pan lepiej zaprezentuje się w bermudach, które zatuszują zbyt duży brzuch, pośladki czy masywne uda.

W obu przypadkach ważne jest jednak to, by kąpielówki męskie były dobrze dopasowane. Nie mogą być zbyt małe, gdyż nie wygląda to estetycznie, ani za duże, bo w takich mężczyzna wydaje się nieforemny i wręcz śmieszny.

LICZY SIĘ JAKOŚĆ
W wyborze kąpielówek męskich ważna jest ta sama zasada, co przy kupnie innych części garderoby. Lepiej kupić towar dobrej jakości, który jest wykonany starannie i z odpowiedniego materiału, niż tani i tandetny, który po po krótkim czasie użytkowania nadaje się tylko do wyrzucenia.

  Kąpielówki powinny być wykonane z dość rozciągliwego materiału (dotyczy to bokserek i slipów), który jednocześnie jest przewiewny i szybko schnie. Warto także zwrócić uwagę na wykończenia takie jak gumka (powinna być odpowiednio szeroka, by nie uciskała w pasie) oraz sznurek, który dodatkowo podtrzymuje kąpielówki, dzięki czemu można uniknąć przykrej niespodzianki, pływając w basenie czy jeziorze.